הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
פתח/סגור תפריט
סגור תפריט

ילדים ונוער

על השירות

תחום הנוער והצעירים במועצה נמצא בתהליך מתמיד של פיתוח. היחידה מתמקדת באיתור נוער בסיכון, טיפול פרטני וקבוצתי לבני נוער, הדרכה הורית, תוכניות מותאמות כמו: מחוברים לנוער, קייטנת מוגנות וסדנאות להורים ולבני הנוער.
כמו כן, אנו מסייעים במתן מענה על ידי מרכז הורים וילדים, מועדוניות טיפוליות, טיפול בילדים בסיכון  אלימות ופגיעות מיניות.

מועדוניות לילדים

במועצה מופעלות שתי מועדוניות אזוריות לילדים, הנמצאות בסמוך לבתי הספר היסודיים 'שפיר' ו'אבן שמואל', והן נותנות מענה  לילדי בית הספר בשעות אחר-הצהריים, מיד לאחר סיום הלימודים.
צוות המועדונית הנו מקצועי ומיומן, ומעניק לילדים חום ויחס מקצועי.
הילדים נהנים מפעילות חברתית מגוונת, חוגים, ארוחה חמה, העשרה לימודית ומענה טיפולי.
בחופשות המועדונית פועלת במתכונת של קייטנה וכוללת גם טיולים. הצוות מקפיד על קשר ושיתוף פעולה עם ההורים.

מרכז ילדים-הורים

מרכז ילדים-הורים פועל ב'מרכז-שפירא'. תפקיד המרכז לסייע בשיפור תפקוד המשפחה, הקניית מיומנויות להורים, שיפור הקומוניקציה המשפחתית, המרכז נותן מענה להורים וילדים בגילאי 5-12 ומשמש גם כמקום להדרכה מקצועית בתחומי ההורות והמשפחה. משפחות מופנות למקום על-ידי עו"ס המשפחה ביישובים על-פי קריטריונים המקובלים בשירותי הרווחה. המרכז הוא אזורי ונותן מענה גם לתושבים ממועצות לכיש, יואב וחוף אשקלון.
המרכז מופעל באמצעות עמותת 'יד רחל'

סדנאות הורים ביישובים

הסדנאות מיועדות להורים לילדים בגיל הרך ועד גיל ההתבגרות.
הסדנאות מועברות על-ידי צוות מקצועי ובשיתוף גורמים מקצועיים ממחלקות נוספות במועצה ומחוצה לה. המפגשים עוסקים בנושאים שונים בהתמודדות של הורים-ילדים.

עם הפנים לקהילה

תכנית הנותנת מענה לילדים ונערים בתחומי המועצה, על-מנת לתת להם את מירב הסיוע בקהילה במטרה למנוע הוצאה חוץ-ביתית. מגוון המענים משתנה בהתאם לצורך וכולל מטפחים אישיים, טיפולים רגשיים ועוד.

חוק נוער

עו"ס לחוק הנוער אמונה על שמירת שלומם וטובתם של ילדי המועצה ( 0-18 ) במסגרת תפקידה היא נמצאת בקשר עם כל הגופים הפועלים עם ילדי המועצה ומייעצת ומיידעת בעיקרי החוק, מנחה מקצועית את המסגרות השונות, מקבלת פניות בעניין ילדים במצבי סיכון או כאשר מתעורר חשד לפגיעה, על פי חובת הדיווח. כמן-כן, עו"ס לחוק הנוער מובילה תכניות טיפוליות בהן יש צורך במעורבות של בית-משפט לנוער.

טיפול בתחום פגיעות מיניות בקרב ילדים ובני נוער

המחלקה לשירותים חברתיים אמונה על נושא הטיפול בילדים ובני נוער נפגעי אלימות מינית. עו"ס במחלקה אחראית על אבחון ראשוני של צרכים ובניית תכנית טיפולית לנפגע ולפוגע, על פי הצורך. המחלקה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מרכז ההגנה "בית לין", "מאור"- מרכז טיפולי לילדים ונוער נפגעים וכן עם מרכזים טיפוליים להערכת סיכון וטיפול בילדים ונוער בעלי התנהגות מינית פוגעת או לא מותאמת.

קייטנת מוגנות

מסגרת ייחודית בה המדריכים הינם בני נוער שעברו הכשרה, בליווי אינטנסיבי של אנשי מקצוע.
הקייטנה פועלת בחודש אוגוסט ומאפשרת מסגרת נוספת, לצורך מניעת שוטטות והקלה על ההורים.

ילדים ונוער